KOYA

Mūsdienīgs restorāns ar brīvu atmosfēru industriālajā un radošajā Andrejostā

“Mainās laiki un maināmies arī mēs. Tādēļ esam radījuši vietu, kur ikviens var justies brīvi, nesamāksloti un lieliski pavadīt laiku, baudot kvalitatīvu un izcilu ēdienu.”
 /KOYA komanda/

MŪSU ŠEFPAVĀRS PĀVELS SKOPA

KOYA šefpavārs PĀVELS SKOPA ir nozarē atzīts un vairāku starptautisku pavāru konkursu laureāts*, tostarp kļuvis par “Latvijas Gada pavāru 2019”. Pāvela panākumu  atslēga ir mīlestība pret savu darbu! Viņš spēj radīt neparasti gardus ēdienus, kas atšķiras  gan ar to pasniegšanas oriģinalitāti, gan ar īpašo garšu salikumu.

Pāvels  rada ēdienus ar izdomu un radošumu, piestrādājot pie vissīkākajām niansēm. Kur viņš smeļ iedvesmu? No ikdienišķām lietām un sava redzējuma, uztveres un sajūtām par pasauli, apkārtējām norisēm, dažādu valstu virtuvēm un kultūrām.

*2019.g. martā izcīnījis divas sudraba medaļas Grieķijas prestižajā pavāru konkursā “11th International Culinary Competition Southern Europe 2019” – gan startējot individuāli, gan komandā kopā ar citiem Latvijas pārstāvjiem

KOYA NEBEIDZAMĀ ATTĪSTĪBA

Restorāna KOYA pirmsākumi meklējami 2012.gadā, kad tas tika izbūvēts vecās ostas tehniskās celtnes pārpalikumos, pārveidojot to par laikmetīgu restorānu ar unikālu dizainu, saglabājot vieglumu, gaišumu un plašumu.

Sākotnēji necilā ēka no ārpuses radīja iespaidu par ostas darbinieku iecienītu ātro ēstuvi un pat bija grūti noticēt, ka iekšpusē slēpjas augstākās klases studijas tipa restorāns ar daļēji atvērtu virtuvi, kurā tiek pagatavoti pasaules un pašmāju garšu un produktu iedvesmoti daudzveidīgi ēdieni.

Laika gaitā restorāna ēka tika atjaunota un modernizēta, taču saglabājot tās galvenos pamata dizaina elementus un “nojumes” sajūtu – nosaukums „KOYA” no japāņu valodas tiek tulkots kā NOJUME. 

Gadu gaitā restorāns ir ļoti mainījies – no sākotnēji diezgan smalkas un oficiālas, līdz pat brīvai, vieglai un pat nedaudz “panciskai” atmosfērai, taču saglabājot izcilo ēdienu kvalitāti un unikalitāti!